Metody zagęszczania włosów. Znasz je wszystkie?

Piękno kobiety jest w niej, ale nikt nie powiedział, że nie można mu pomóc. O wiele więcej pewności siebie mamy, kiedy czujemy się atrakcyjne. Na atrakcyjność natomiast w dużej mierze wpływ ma stan naszych włosów. Czujemy się lepiej, kiedy jest ich więcej, są bardziej zadbane i mają więcej objętości.

zageszczanie-wlosow.jpgZ pomocą wielu kobietom przychodzi zagęszczanie włosów. Jeśli nasze naturalne pasma nie są dla nas wystarczające, możemy podeprzeć się doczepkami. Oczywiście są też sytuacje, w których doczepianie włosów ma głębszy sens, bo naturalne wypadły np. w wyniku terapii hormonalnej albo leczenia raka. Sytuacji jest wiele, a w każdej z nich chodzi o to samo – kobiecą samoocenę.

Przedstawiamy najpopularniejsze metody zagęszczania włosów. Na rynku jest ich zdecydowanie więcej, ale nie chodzi o to, żeby omawiać je wszystkie. Pod lupę weźmiemy tylko te, które są najchętniej wybierane i polecane przez kobiety ze względu na naturalne efekty.

Zagęszczanie włosów metodą „injection”

To chyba najbardziej zaawansowana technologicznie metoda zagęszczania włosów. W metodzie „injection” chodzi o to, aby efekty zabiegu były jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Na skórze głowy taśmą lub specjalnym klejem umieszcza się bazę. Mocowanie bazy do głowy trzeba wymieniać z reguły co kilka dni. Włosy wstrzykuje się w bazę, która imituje naturalny naskórek. Nie da się zastąpić nimi tych naturalnych włosów, ale metoda „injection” świetnie sprawdza się jako sposób na zagęszczenie, dodanie objętości i uzupełnienie ubytków we włosach. Co ciekawe, nawet z takimi włosami można uprawiać sporty i kąpać się na basenie.

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową

Najbardziej popularna wśród gwiazd metoda na pełną objętości fryzurę to zagęszczanie włosów metodą kanapkową. Nazwa brzmi śmiesznie, ale całość daje całkiem ciekawe efekty. Metoda kanapkowa łączy w sobie wygodę i niesamowite efekty. Już parę godzin można uzyskać długo oczekiwany efekt. Zagęszczanie włosów metodą kanapkową polega na doklejaniu pasm włosów, które przytwierdzone są na kilkucentymetrowej taśmie. Sztuczne pasmo dokleja się do włosów naturalnych tuż przy samej skórze. Taśma jest lekka i przezroczysta, a więc fryzura wygląda naturalnie i (w co wiele osób nie chce wierzyć) takie włosy można normalnie czesać.

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową

Ostatnia z prezentowanych tutaj metod to siateczkowe zagęszczanie włosów. To chyba najlepsza metoda na odzyskanie włosów dla osób, u których pojawiła się łysina lub dość znaczne przerzedzenie włosów. Sztuczne włosy przytwierdzone są do siateczki, którą mocuje się na swojej głowie z pomocą klipsów. Trzeba mieć przynajmniej kilka wątłych pasm własnych włosów, aby możliwe było przyczepienie siateczki. Zagęszczanie włosów metodą siateczkową wygląda naturalnie i nie ogranicza. Mając takie włosy można z powodzeniem uprawiać sporty, korzystać basenu i czesać włosy (nawet w ciasny kucyk).