Syrenia koloryzacja podbija sieć. Na czym polega „mermaid hair”?

Chciałabyś przenieś się do świata bajek, chociaż na chwilę? Inspiracja bajkowymi stylizacjami wkracza do rzeczywistości! Już dziś możesz podążyć za trendem syreniej koloryzacji i upodobnić się do swojej ulubionej postaci z morskiego świata bajek.

wlosy.jpgWróć wspomnieniami do swoich ulubionych bajek. Oglądałaś je z zapartych tchem i prawdopodobnie jak każda dziewczynka chciałaś upodobnić się do księżniczek. Namawiałaś mamę na szycie pięknych sukni i robienie koron. Pamiętasz Arielkę? Ta disneyowska księżniczka z podwodnego świata zachwycała pięknym ogonem i płomienną czerwienią długich włosów.

Skąd wziął się ten trend?

Trudno określić dokładnie skąd wzięła się moda na stylizację włosów na wzór Małej Syrenki. Odważne kobiety wciąż szukają inspiracji i nowych rozwiązań. Także tych w kwestii fryzur. Prawdopodobnie dlatego pojawiło się zapotrzebowanie na koloryzację w pastelowych kolorach. Po prostu kobietom znudziły się już szare i grafitowe włosy. Tak narodził się trend mermaid hair. Tylko czemu nazwano to efektem syreny, skoro… Arielka miała intensywnie czerwone pukle włosów opadające na ramiona? Może jednak chodziło o syrenę z innej bajki?

Na czym to polega syrenia koloryzacja?

Koloryzacja na wzór disneyowskich księżniczek to nic innego jak farbowanie włosów na dość ekstrawaganckie kolory, które mają przypominać głębie oceanu. Dozwolone są wszystkie odcienie pastelowych fioletów, różu oraz błękitu. Można też pokusić się o zieleń, również pastelową albo nieco odważniejsze odcienie nasyconej fuksji i granatu. W przypadku trendu mermaid hair najczęściej nakłada się przynajmniej dwa kolory w ciekawej kombinacji np. ombre. Powstały oceaniczny efekt jest dość baśniowy, ale czy na pewno kojarzy się z morskim życiem?

CIEKAWOSTKA!

Pewna amerykańska kolorystka zainspirowała się niedawno trendem syreniej koloryzacji. Mowa o DJ Victory z Cleveland, która postanowiła odtworzyć efekt Małej Syrenki na włosach… w sposób dosłowny. Artystka znana jest z tego, że na doczepach z ludzkich włosów tworzy prawdziwe portrety. Zainspirowana trendem mermaid hair postanowiła namalować na włosach Arielkę. Trend syreniej koloryzacji włosów zyskał dzięki niej nowego wymiaru.