Jak dbać o długie włosy? Najlepsze akcesoria i gadżety.

Splątane pasemka, gumka na nadgarstku, włosy zaplątane w suwak lub szalik, kołtuny na szczotce i dywanie. Podobno tylko dziewczyny z długimi włosami zrozumieją te sytuacje. A ty jak radzisz sobie z rozczesywaniem i pielęgnacją pasemek? Jeżeli upinanie fryzury z długich włosów sprawia ci problemy, przetestuj najlepsze akcesoria i gadżety polecane przez włosomaniaczki.

tangle-teezer.jpgSzczotkę Tangle Teezer znają wszyscy.

Została stworzona w taki sposób, aby szczotkowanie było łatwe i przyjemne. Jej ząbki wykonano z delikatnego tworzywa, które nie ciągną włosów, nie uszkadzają cebulek i nie podrażniają skóry głowy. Dzięki Tangle Teezer rozczesz nawet najbardziej splątane pasemka, a modelowanie fryzury będzie bardzo proste. Pamiętaj aby, szczotkę po każdym użyciu dokładnie umyć. Na szczęście zajmie ci to tylko chwilkę – zarówno czyszczenie, jak i suszenie gadżetu jest bardzo łatwe.

Gumka Invisibobble jest w sam raz dla dziewczyn, które mają długie włosy. Gadżet nie powoduje osłabienia mieszków włosowych, nie wyrywa pojedynczych włosów i nie pozostawia śladów na pasemkach. Wyglądem przypomina sprężynkę, wykonano ją z bezpiecznego dla włosów i skóry głowy materiału; w drogeriach gumka Invisibobble dostępna jest w kilku kolorach.

Dziewczynom z długimi włosami przydadzą się również grzebienie: drewniane i do stylizacji fryzury. Grzebienie wykonane z drewna są idealne do rozczesywania zarówno suchych, jak i mokrych włosów. Bardzo dobrze sprawdzają się do rozprowadzania odżywki lub maseczki na włosach. Nie powoduje elektryzowania i puszenia się włosów oraz wygładza zewnętrzną strukturę pasemek. Po każdym użyciu grzebień należy dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia. Natomiast do stylizacji włosów wypróbuj specjalnie skonstruowany grzebień. Gadżet wyposażony jest w dwa rodzaje ząbek i szpikulec, który służy do wydzielania pasemek. Co więcej, grzebień może okazać się pomocny w układaniu grzywki i wysoko spiętych koczków.