Jak suszyć i prostować, by nie zniszczyć włosów?

wlosy.jpgCzy wiesz, że stylizacja na gorąco niszczy włosy? Wysoka temperatura powoduje, że poziom wody i keratyny zmniejsza się. W efekcie pasemka stają się przesuszone i matowe, końcówki rozdwajają się, a włosy wypadają. Dowiedz się, jak poprawnie suszyć i prostować, aby mieć piękną fryzurę.

Jak suszyć włosy?

Jeżeli suszysz włosy codziennie, to powinnaś używać do tego urządzenia z funkcją jonizacji. Opcja ta zabezpiecza włosy przed elektryzowaniem i puszeniem się. A jak suszyć włosy takim gadżetem? Najpierw odsącz nadmiar wody papierowym ręcznikiem tak, aby nie trzeć mocno skóry głowy i włosów. Suszarkę ustaw na średnią temperaturę i podsusz włosy, zaczynając od tych, które rosną najbliżej karku i skóry głowy. Jeśli chcesz mieć gładkie i lśniące włosy, wysusz je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. A jak zwiększyć objętość fryzury? Głowę opuść na dół i w takiej pozycji wymodeluj fryzurę. Jeżeli chcesz ułożyć włosy na szczotce, spryskaj je najpierw kosmetykiem termoochronnym. Suszarkę trzymaj w odległości około 15 cm od głowy. W ten sposób ochronisz włosy i skórę głowy przed podrażnieniami i wysuszeniem.

Jak prostować i kręcić włosy?

Wbrew pozorom kręcenie i prostowanie pogarsza kondycję włosów. Wysoka temperatura wysusza pasemka, sprawia, że stają się matowe, a końcówki rozdwajają się. Wybierając urządzenia do stylizacji na gorąco, sprawdź, czy posiadają opcję regulacji temperatury. Zanim zaczniesz prostować lub kręcić włosy, użyj kosmetyku termoochronnego. Następnie wysusz pasemka. Pamiętaj, aby styczność włosów z płytkami prostownicy lub lokówki była jak najkrótsza. Na koniec zabiegu na fryzurę nałóż wygładzający, nabłyszczający i nawilżający produkt.

Jak pielęgnować włosy po stylizacji na gorąco?

Na wyprostowane, kręcone lub wysuszone włosy dobrze jest nałożyć taki kosmetyk, który utrwali fryzurę. Idealne będą produkty w postaci mgiełek, sprayów lub odżywek bez spłukiwania. Jeśli chcesz, zastosuj olejek kosmetyczny dobrany pod względem porowatości twoich włosów. Pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji przed stylizacją. Używaj szamponów, maseczek i odżywek, które odpowiadają potrzebom twojej fryzury i skóry głowy.