Jak złagodzić podrażnienia skóry głowy?

Swędzenie, zaczerwienienie i łupież? Takie mogą być objawy podrażnienia skóry głowy. Nie martw się jednak, są proste sposoby, dzięki którym pobędziesz się tych przykrych problemów. Wypróbuj domowe i sprawdzone metody, a będziesz mogła cieszyć się piękną fryzurą i zdrową skórą głowy.

skora.jpgCo powoduje podrażnienia skóry głowy?

Przyczyn jest naprawdę sporo. Do tych, które wywołują swędzenie, podrażnienia, łupież i zaczerwienienia skóry głowy zalicza się: wcierki, farbowanie, rozjaśnianie oraz wiele innych zabiegów fryzjerskich i chemicznych. Podrażnienia mogą być spowodowane także kosmetykami, których używasz na co dzień. Jeżeli reakcja alergiczna utrzymuje się przez kilka dni, dla własnego bezpieczeństwa idź do lekarza. Pamiętaj, że podobne objawy mogą wystąpić na twarzy. Lepiej nie ryzykować i jak najszybciej rozwiązać problem.

Jak łagodzić podrażnienia?

Pomocne będą płukanki z zawartością naturalnych składników. Jeżeli skóra mocno się łuszczy, jest sucha i ściągnięta, możesz zastosować miksturę z siemienia lnianego. Żel nawilży skórę głowy i zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami chemicznymi. Podobne właściwości ma płukanka z rumianku lub kwiatu lipy. Jeśli nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników tej leczniczej mikstury, śmiało możesz rozpocząć kurację. Do płukanek z kwiatu lipy, rumianku lub siemienia lnianego dodaj panthenol lub aloes. Te składniki mają działanie łagodzące i regenerujące.

Bardzo dobre rezultaty może przynieść także olejowanie włosów kosmetykiem z zawartością pszenicy. Na około 1 godzinę przed myciem głowy nałóż olejek na suche pasemka. Tak zabezpieczonym włosom nie zaszkodzi nawet szampon z zawartością SLS lub innych składników wysuszających. Jeżeli masz przetłuszczającą się skórę głowy, do pielęgnacji zastosuj białą glinkę. Niewielką ilość produktu wsyp do butelki z szamponem i dokładnie wymieszaj.

Podrażnienia skóry głowy pokonasz wtedy, gdy zmienisz szampon i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów na łagodniejsze. Wybierz takie, których pH jest zbliżone do pH skóry. Podczas zakupów zwracaj uwagę, aby produkty nie zawierały SLS lub SLES. Postaraj się wyeliminować składnik lub kosmetyk, który wywołuje podrażnienia.