Hair strobing – wykonturuj swoją fryzurę i dodaj jej blasku

Czemu blond włosy Gigi Hadid zawsze wyglądają perfekcyjnie? Po części to zasługa sztabu specjalistów, którzy sprawują pieczę nad jej wizerunkiem. To właśnie oni zapoczątkowali trend hair strobingu, w którym właśnie tkwi cały sekret.

hair-strobing.jpgNajpierw kobiety zaczęły modelować kształt twarzy przy użyciu bronzera, różu i rozświetlacza. Potem przyszedł moment, w którym konturowanie zastąpił strobing. Skupiono się tylko na podkreślaniu światłem tych miejsc, które naturalnie są bardziej nasłonecznione. Od twarzy, przez dekolt, kark, a nawet brzuch i nogi – tak, te miejsca również konturowano – doszliśmy do włosów.

Tylko jak wykonturować fryzurę?

Tutaj również liczy się gra świateł, na której polegaliśmy w makijażu. Z tym że zamiast sięgać po kosmetyki do make-upu, rozrabiamy farbę do włosów i poddajemy się koloryzacji. Hair strobing to nic innego jak dodanie włosom blasku odpowiednim farbowaniem. W tej wersji rozjaśniania włosów chodzi o to, aby uzyskać jak najbardziej naturalne efekty. Cieszyć się blaskiem fryzury, nawet kiedy nie ma słońca.

Czym tak właściwie hair strobing różni się od standardowego rozświetlania? Przecież już od lat fryzjerzy stosują jasne refleksy, aby nadać fryzurze trójwymiarowości i lepszego wyglądu. Nowy trend zakłada jednak rozświetlenie włosów tylko w miejscach, na które naturalnie pada słońce. W przypadku hair strobingu nie nakłada się jasnej farby byle gdzie. Liczy się naturalny kolor włosów, kształt twarzy, odcień skóry i kształt fryzury.

Omawiana technika koloryzacji zakłada indywidualne podejście do klientki. Trzeba wiedzieć, że hair strobing nigdy nie będzie wyglądał tak samo. Światło układa się bowiem całkowicie inaczej na włosach prostych, falowanych i kręconych. Znaczenie, oprócz kształtu fryzury, ma też kolor włosów, bo jak wiemy jasne kolory odbijają, a ciemnie pochłaniają słońce. Liczy się nawet ulubione uczesanie – inne refleksy potrzebne są włosom rozpuszczonym, a inne w upiętym koku.

Hair strobing to bardzo trudna technika koloryzacji, której podejmuje się jeszcze niewielu fryzjerów. Trzeba być świetnym stylistą fryzur, aby temu podołać. Kobiety, które chcą przetestować konturowanie fryzury, mogą przetestować hair strobing bez konieczności farbowania. Umożliwia to Booster Shine Conditioner z linii TAB>U produktów marki SENS.US. To produkt rozświetlający, który przywraca włosom naturalny połysk, odżywia i regeneruje.