Jak dodać objętości włosom?

Masz cienkie i osłabione włosy? Ułożenie fryzury sprawia ci trudności każdego ranka? Jeżeli i ty zmagasz się z takimi problemami, najwyższy czas poznać wskazówki, które pomogą ci zwiększyć objętość włosów.

wlosy.jpgNieprawidłowe mycie głowy może przyczynić się do tego, że twoje włosy staną się cienkie i pozbawione objętości. Dlaczego tak się dzieje? To, czy włosy dobrze się ułożą i będą puszyste, zależy od tego, w jaki sposób nałożyłaś szampon. Pamiętaj, że kosmetyk ten trzeba nanieść od nasady pasemek aż po same końce. Nie należy nakładać szamponu (zwłaszcza z zawartością SLS) na końcówki włosów wtedy, kiedy są rozdwojone i uszkodzone. A czy wiesz, jak aplikować odżywki i maseczki? Te należy nanosić tylko na długość włosów. Bardzo ważne jest także to, jak często myjesz włosy i skórę głowy. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z szamponu co trzeci dzień.

Włosy susz na wałkach lub papilotach.

Przydatne będą też termoloki. Takie gadżety fryzjerskie zwiększą objętość włosów, uniosą je u nasady i sprawią, że twoja fryzura będzie puszysta. Włosy zakręcaj na wałki, zaczynając od tych pasm, które znajdują się najbliżej karku. Najkrótsze kosmyki zawiń na najmniejsze wałki. Fryzurę wysusz suszarką; wcześniej zabezpiecz włosy pianką termoochronną.

Odpowiednie cięcie również zwiększy objętość włosów. Jeżeli skrócisz pasemka, cała fryzura lepiej się ułoży. Pamiętaj, że cienkie włosy powinny sięgać do ramion. Krótka fryzura stwarza wrażenie podwójnej objętości. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się wycieniowanie pasemek i dodanie kilku warstw.

A jak suszyć włosy, aby uzyskać większą objętość? Głowę opuść na dół i w takiej pozycji susz włosy. Zrezygnuj z suszenia pasemek w wyprostowanej pozycji i przeglądania się w lusterku w tym samym czasie. Możesz użyć suszarki z dyfuzorem, która jednocześnie wypielęgnuje i wymodeluje fryzurę.