Dredy i dredloki. Jak zrobić je samodzielnie?

Dredy wracają do łask. Jest to charakterystyczne uczesanie dla Rastafarianów lub innych subkultur. Wyróżnia się kilka metod robienia dredów. Sprawdź, jak zrobić je samodzielnie w domu. Ale pamiętaj, że na efekt końcowy będziesz musiała poczekać kilka miesięcy.

dredy.jpgNajładniejsze dredy uzyskuje się z włosów kręconych.

Jeżeli nosisz włosy proste lub lekko falowane, zrób trwałą na bardzo małych wałkach. Dzięki temu dredy będą wyglądały efektowniej, a proces ich wykonania będzie krótszy i łatwiejszy. Do zrobienia dredów domową metodą potrzebne ci będą następujące składniki i akcesoria: litr wody, wosk pszczeli, stołowa łyżka octu oraz szydełko i gumki do włosów. Na około dwa tygodnie przed zrobieniem dredów, zrezygnuj ze stosowania odżywek do włosów. Przygotuj mieszankę z łyżki octu i wody. Następnie umyj w niej włosy – w ten sposób usuniesz wszelkie zanieczyszczenia, sebum i łupież, które mogłyby utrudniać robienie dredów. Taki sam rezultat osiągniesz, myjąc głowę dobrym szamponem z zawartością SLS. Następnie wysusz włosy i wydziel pasemka. Ustal taką grubość, jaką mają mieć dredy. Resztę włosów zabezpiecz spinką lub zwiąż w kucyk.

Każde z wydzielonych pasemek skręcamy, zaczynając od nasady. Potem pasemka natapiruj i znów skręć. Osoby, które mają włosy mniej podatne na modelowanie (robienie loków), muszą więcej czasu poświęcić na tapirowanie. Na skręcone pasemka nałóż wosk pszczeli lub specjalny wosk do układania włosów. Dzięki temu produktowi pasemka nie rozwiną się, a osiągnięty rezultat dłużej utrzyma się. Na koniec każdego dreda zakłada się gumkę, która zabezpiecza przed rozwijaniem się pasemek. Pamiętaj, że to nie koniec. O dredy należy dbać i regularnie powtarzać skręcanie, woskowanie i tapirowanie. Do skręcania włosów używać możesz specjalnego szydełka. O ekstra wygląd dredów musisz dbać każdego dnia i w każdej wolnej chwili. Jeżeli masz trudności w wykonaniu dredów z tyłu głowy, o pomoc poproś kogoś z rodziny lub ze znajomych.