6. Kshir pak vidhi, Sesa Oil

OPIS I WYGLĄD:

kshir-pak-vidhi-sesa-oil-long-nourished-hairAjurwedyjska technika polegająca na odpowiednim zbilansowaniu odpowiednio dobranych ziół, protein mleka i naturalnych olejków nosi nazwę Kshir Pak Vidhi. Według starodawnej medycyny i filozofii orientu jest ona najlepszą z istniejących receptur regenerujących i uzdrawiających włosy. Firma SESA słynąca z łączenia mądrości ajurwedy i nowoczesnej techniki jako jedna z nielicznych stosuje tę metodę, tworząc swoje produkty.

Olejek do włosów SESA OIL, Long & Nourished Hair jest produktem znanym na całym świecie, stworzonym według receptury Kshir Pak Vidhi.

Mała, biała, niepozorna butelka zakończona bordowym korkiem nie wzbudza zaufania. Wśród drogeryjnych produktów znanych firm kosmetycznych wygląda wręcz rustykalnie i ubogo. Tymczasem skrywa w sobie bogactwo naturalnych składników, umiejętnie skomponowanych ziół, protein mleka i – tak wartościowych dla włosów- naturalnych olejków.

SESA OIL, Long & Nourished Hair jest specjalistyczną kuracją, którą stosuje się zarówno na włosy, jak i na skórę głowy.

Pomoże ona wszystkim, którzy walczą z wypadaniem włosów, łupieżem, a nawet łuszczycą. Włosy zyskują blask, siłę i sprężystość, a przez dogłębne odżywienie cebulek zaczynają szybciej rosnąć. SESA OIL, Long & Nourished Hair powstrzyma również siwienie włosów.

Produkt zawiera m.in. oleje bringraj i nilibhrungandi, które znacznie przyspieszają wzrost włosów. Zwalczą również przedwczesne siwienie i zapobiegną wypadaniu włosów. Włosy będą rosły zdrowsze, ponieważ ich cebulki będą wzmocnione. Dzięki temu zyskają objętość, staną się grubsze i bardziej sprężyste. Olej z kiełków pszenicy cechuje się wysoką zawartością witaminy E, która odpowiada za młodość włosów i skóry głowy. Olejek zapobiega ponadto utracie wody z wnętrza kosmyków i dobrze regeneruje włosy. Olej kokosowy świetnie zabezpiecza włosy przed wszelkimi urazami mechanicznymi, tworząc na powierzchni ochronną mikroskopijną warstwę. Będzie on tarczą chroniącą włosy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Olej sezamowy dostarczy włosom witamin z grupy B oraz cennych minerałów, np.: magnezu,  wapnia i fosforu, aby rosły zdrowe i zachwycały pięknym wyglądem. Olejek sezamowy bardzo skutecznie koi skórę głowy i chroni ja przed wszelkimi podrażnieniami.

Niepozorna butelka z korkiem ma pojemność 90 ml. Olejek ze względu na wysoką zawartość ziół ma zielony kolor i jest bardzo rzadki. To niestety nie ułatwia aplikacji: produkt rozlewa się podczas nakładania. Nie zachwyca również jego zapach. Trzeba wykazać się niemałą odwagą cywilną i niejaką desperacją, aby pozostawić go na włosach na całą noc (dokładnie według zaleceń na opakowaniu).

SPOSÓB UŻYCIA:

Olejek wciera się w skórę głowy i włosy i pozostawia na noc. Rano należy umyć włosy delikatnym szamponem, najlepiej bez SLS, SLES, by nie zakłócić działania olejku.

PLUSY:

  • skuteczny przy regularnym stosowaniu
  • bogactwo naturalnych olejków
  • nadaje się do olejowania włosów
  • dobrze się wchłania

MINUSY:

  • olej kokosowy może napuszyć włosy niskoporowate i średnioporowate
  • nieciekawe opakowanie, które utrudnia aplikację
  • bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach
  • nie jest wydajny