7. Farouk. Kardashian Beauty. Black Seed Oil

OPIS I WYGLĄD:

farouk-kardashian-beautyFirma Farouk słynie z tworzenia dobrych kosmetyków do włosów. Charakterystyczną cechą produktów jest przystępna cena i nietypowy wygląd: maleńkie buteleczki o pojemności 15 ml skrywają produkty bardzo wydajne i dobrze oceniane przez użytkowniczki.

Na szczególną uwagę zasługuje „czarny olejek” – Kardashian Beauty Black Seed Oil. Budzi sensację, ponieważ został zaprojektowany przez siostry Kardashian.

Co zawiera w sobie maleńka, czarna, plastikowa buteleczka Kardashian Beauty Black Seed Oil?

Głównym składnikiem olejku jest wymieniony w nazwie olej z nasion czarnuszki. Olejek ten zawiera duże stężenie dobrych kwasów tłuszczowych z grupy omega – 6 (linolowego – około 60%), omega – 9 (oleinowego – około 23 %), oraz niewielki ilości kwasu alfa – linolowego z grupy omega – 3. Będzie on zatem idealny do włosów wysokoporowatych, wyjątkowo zmęczonych, wysuszonych i wymagających regeneracji. Olejek z czarnuszki zawiera witaminę E, zwaną „witaminą młodości”, która dba o dobrą kondycję włosów i ochrania je. Za zdrowie i piękno włosów odpowiadają również zawarte w oleju z czarnuszki sterole, biotyna i liczne przeciwutleniacze i mikroelementy. Dzięki nim włosy stają się wygładzone, nawilżone, sprężyste.

Kardashian Beauty Black Seed Oil zawiera również proteiny jedwabiu. Płynny jedwab wygładza włosy i zapewnia im odpowiedni poziom nawilżenia, zapobiegając utracie wody z komórek. Dzięki temu włosy stają się miękkie w dotyku, jedwabiste i pozostają w dobrej kondycji.

Kardashian Beauty Black Seed Oil bardzo dobrze aplikuje się na włosy. Jest wydajny i ma lekką konsystencję. Na jedną aplikację wystarczy kropla lub dwie olejku. Produkt dobrze się wchłania i nie obciąża włosów. Jedynym mankamentem jest to, że przez czarny plastik butelki nie widać ile olejku pozostało wewnątrz.

Niewielkie rozmiary Kardashian Beauty Black Seed Oil sprawiają, że jest świetnym kosmetykiem na wyjazd – nie zajmie dużo miejsca, a będzie niezastąpioną odżywką, którą można stosować zarówno a wilgotne włosy po umyciu, jak i na suche – wielokrotnie w ciągu dnia. Zabezpieczy on włosy przed silnym słońcem i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi a przy tym nada włosom pięknego wyglądu i pozwoli je ułożyć.

SPOSÓB UŻYCIA:

Wystarczy mała kropla olejku, którą należy nałożyć na mokre włosy po umyciu, lub suche włosy. Nie ma potrzeby zmywać go szamponem.

Kardashian Beauty Black Seed Oil można stosować również na same końce włosów.

PLUSY:

  • duża ilość olejku z czarnuszki
  • niska cena
  • wydajny mimo małej pojemności
  • łatwa aplikacja
  • zawiera płynny jedwab

MINUSY:

  • olej z czarnuszki może napuszać włosy o niskiej i średniej porowatości
  • mocny, orientalny zapach, który nie wszystkim pasuje
  • czarna butelka nie pozwala stwierdzić ile olejku pozostało w opakowaniu
  • nie nadaje się do olejowania skóry głowy